IGAIDI er medlem av FSI – Interesseorganisasjonen for forsvars- og sikkerhetsindustrien

IGAIDI har i over 20 år vært en strategisk rådgiver for norske selskaper innen forskning, utvikling og innovasjon. Vi har samarbeidet tett med virksomheter i forsvarssektoren gjennom mange år, og tydeliggjør nå dette samarbeidet gjennom vårt medlemskap i FSI – Interesseorganisasjonen for forsvars- og sikkerhetsindustrien.

En viktig partner for utvikling i forsvarssektoren

Forsvarsindustrien står i dag overfor økende krav til innovasjon og teknologisk utvikling. IGAIDI har lang erfaring som sparringspartner og støttespiller for selskaper i bransjen – med spisskompetanse innen materialteknologi, IKT-infrastruktur, cybersikkerhet, energi, automatisering og kunstig intelligens.

De teknologiske kompetanseområdene som Forsvaret har definert i sitt veikart fungerer i dag som en prioriteringsmekanisme for FoU. De legger føringer for alt fra beslutninger om anskaffelser og industrisamarbeid, til Norges rolle i internasjonalt materiellsamarbeid. At satsningsområdene i stor grad har ligget fast over tid, har bidratt til å bygge opp norske forsvarsbedrifters sterkeste konkurransefortrinn.

Med IGAIDI sin kompetanse og erfaring på tvers av disse teknologiområdene er vi en nøkkelpartner for selskaper som ønsker å posisjonere seg, tilpasse prosjektene sine og sikre offentlig finansiering i tråd med Forsvarets behov.

Norges eldste og største norsk-eide innovasjonsrådgiver

IGAIDI er Norges eldste og største norsk-eide rådgivningsmiljø innen innovasjon og offentlig finansiering av FoU-prosjekter. Gjennom 20 år har vi bistått mange tusen selskaper i deres forsknings- og utviklingsprosjekter, og bidratt til å utløse milliarder av kroner i finansiering.

Vi har omfattende erfaring med støtteordninger fra blant annet Forskningsrådet, SkatteFUNN, Innovasjon Norge, Forsvarets forskningsinstitutt (FFI) og andre relevante utlysninger for forsvarssektoren – inkludert EU-midler. Vår styrke er å gjøre komplekse teknologiske prosjekter forståelige og attraktive for finansieringsordningene, og sikre at de oppfyller kravene slik at de blir godkjent og tildelt midler.

Fordeler ved å samarbeide med IGAIDI

Som partner i forsvars- og sikkerhetssektoren tilbyr vi:

  • Møter og prosessledelse: For å identifisere muligheter i det offentlige virkemiddelapparatet.
  • Prosjektvurdering og søknadsutforming: Profesjonell utarbeidelse av søknader til relevante støtteordninger.
  • Kvalitetssikring av søknader: Gjennomgang og styrking av prosjektsøknader for å øke sannsynligheten for suksess.

Sammen for en sterkere forsvarsindustri

Medlemskapet i FSI er et tydelig signal om vår satsing og vårt engasjement. IGAIDI ønsker å være en aktiv bidragsyter i nettverket – og en trygg partner for selskaper som ønsker å skape fremtidens løsninger i forsvars- og sikkerhetsindustrien.

Kontakt oss dersom du ønsker å vite mer om hvordan vi kan bidra til å realisere dine prosjekter.

Vårt team for utviklingsprosjekter i forsvars- og sikkerhetsindustrien

 

Vi bruker informasjonskapsler (cookies) - gjør dine valg

Igaidi AS bruker egne og tredjeparts informasjonskapsler for å forbedre brukeropplevelsen og samle inn informasjon om bruksmønstre og interesser. Vi og tredjeparter bruker også denne informasjonen til å vise annonser som er relevante for deg, samt for analyseformål. For ytterligere informasjon om personvern og bruk av informasjonskapsler: https://igaidi.no/personvern/

Tekniske nødvendige informasjonskapsler

Disse informasjonskapslene er nødvendige for at nettsidene våre skal fungere teknisk når du navigerer på vår webside. Disse kan du derfor ikke velge bort (Inkludert Vimeo og Myfonts)

Statistikk og analyse

Informasjonskapsler for analyse og statistikk: Informasjonskapsler som hjelper oss å forstå hvordan nettsidene våre blir brukt og tilpasser nettsidene våre basert på valg brukeren tidligere har tatt. Vi bruker følgende informasjonskapsler for analyseformål: Google Analytics, Google Tag Manager, Matomo Tag Manager og Matomo Analytics

Markedsføring

Informasjonskapsler for markedsføring: Informasjonskapsler som hjelper oss og tredjeparter til å vise brukeren personlig og mere relevant markedsføring basert på brukerens bruk av våre og andres nettsider - uavhengig av hvilken enhet du surfer på. Vi bruker følgende informasjonskapsler innen markedsføring: Facebook, LinkedIn, Youtube

Steng